Loading...

Close

Close

Close

Close

Close

Close

Close

Close

Close

Close

Close

Close

Close

Close

Close

Close

Close

Close

Close

Close

Close

Close

Close

Close

Close

Close

Close

Close

Close

Close

Close

Close

Close

Close

Close

Close

Close

Close

Close

Close

Close

Close

Close

Close

Close

Close

Close

Close

Close

Close

dnb.sk chat roomdnb.sk chat room

Close

Online users

You have been away click here for refresh.

  Slovak & world drum 'n' bass scene - 0 users logged in  Booking

  Gabanna

  Priekopník drum 'n' bassu u nás, mnohí ho prezývajú aj "otec slovenskej dnb scény".

  Už ako malému mu učaroval tetin gramofón, no nebavilo ho ani tak pasívne počúvanie, ako kontakt s platňou a experimentovanie so zvukmi. Vďaka neutíchajúcemu záujmu o hudbu, mu rodičia neskôr kúpili gramofón a klasický “kotučák”, z ktorých sa pokúšal hrať. Svoje prvé nahrávky mal z “čierneho trhu”, alebo nahrávané z Rakúskeho rádia O3. Neskôr sa zoznámil s Dávidom zo Senca, spoločne si kúpili prvé djské gramofóny a postupne začali hrávať. Nešlo však ešte o drum ‘n’ bass, bola to skôr zmes hip hopu a funku. Ako sa postupne začlenoval do slovenskej alternatívnej, elektronickej a hudobnej scény, spoznal Dala, Tibora, Eleka (Ragtime), Galaghera, Bebeho (Magálová) a dnes už kultový U.club (v súčastnosti Subclub). Gabova a Elekova prvá rezidentná akcia, na ktorej sa hrali rôzne odnože elektronickej hudby od Reage a Dubu cez Breakbeat až po Drum & Bass, sa nazývala Oakbeatz, neskôr Galaghova a Bebeho U-clubácka noc - Break on True, ku ktorej sa pridal. A odvtedy to už išlo samo.

  Jeho ranné djské skúsenosti (hrá od r.1990) patrili hip-hopu. V roku 1993 sa zúčastnil svetového šampionátu v mixovaní DMC v Londýne. Neskôr spolupracoval so známou kapelou Trosky, ako podiový DJ. Ako prvý na Slovensku prišiel s drum 'n' bassom a spolu s Galaghom založili Drumatique Crew. Dnes vlastní obchod s platňami (www.vinylstore.sk) a významne sa podieľa na fungovaní scény u nás. Známy presným mixingom a kvalitnými setmi hráva po celom Slovensku, v blízkom, či ďalekom zahraničí, ako napr. v Rakúsku, Maďarsku, Francúzsku, či v Čechách. Ako dj pôsobí už dlhé roky a bol rezidentom večierku Drumatique v U.Clube pod bratislavskou hradnou skalou. Neskôr veľmi obľúbené Drumatique parties vystriedali rezidentúry akcií pod názvom Bambatabass. Na sklonku roku 2005 si zahral v mekke svetového drum ‘n’ bassu, v Londýne. Začiatkom roku 2006 sa začlenil do radov dnb.sk bookingu, s ktorým sa opäť vracia do klubu pod hradnú skalu.

  Oblubené Labely:

  Moving Shadow, Metalheadz, A Sides, Virus, Metro, C4C, Soul:R, Timelesss, V. Recordings, Good Locking, Signature.

  Kluby:

  Rocket Complex (London), Roxy (Praha), Fabric (Ostrava), Fleda (Brno), Reset (Partizánske), No:3 (Nové Zámky), Guru (Žilina), Elefant (Martin), CCX (Nové Zámky), Flash (Prievidza).

  Suport:

  Howie B, Grooverider, Jungle Funk, DJ Spice, JB, DJ Die, Matrix, Ed Rush & Optical, TeeBee, Future Prophecies, Gridlok, Roni Size, Danny C, Chris SU, SKC, Klute, Paul B, Kabuki, a mnoho ďalších.

  Gabanna biography in english.

  Inquiry

  Sledujete dianie okolo netlabelov, ktoré ponúkajú hudbu zadarmo?

  RESULTS

  Signall_FM  © dnb.sk crew 2002
  Webhosting sponzorovaný spoločnosťou WebSupport

  Toplist
  Toplist